29


stycznia

Kajdanki erotyczne – co warto o nich wiedzieć?

Najbardziej popularnym gadżetem ze świata BDSM są bez wątpienia kajdanki. Używają ich zresztą miliony par, które nie wkraczają ani kroku dalej w BDSM, ale po prostu lubią te chwile pozorowanej bezsilności i oddania się na łaskę partnera czy partnerki. Właśnie w takim zresztą celu są najczęściej kupowane... Kajdanki erotyczne to świetny wybór dla każdej pary, która poszukuje dodatkowego bodźca, urozmaicenie, czegoś nowego i pikantnego.

Co dają nam kajdanki erotyczne?

Założenie kajdanków na ręce (rzadziej na nogi) osoby partnerującej wprowadza momentalnie zależność dominujący – uległy. Przez wiele par jest ona bardzo chętnie widziana, chociaż wcale niekoniecznie przypisana tylko do jednego z partnerów, jak ma to zwykle miejsce w klasycznym BDSM. Takie waniliowe zabawy bez problemu pozwalają na zamianę miejsc w zależności od nastroju czy chęci i jednego dnia można być dominującym, a drugiego uległym.
Kajdanki dają więc dominację i możliwość – teoretycznie – zrobienia z drugą osobą tego, na co ma się ochotę. Teoretycznie, ponieważ oczywiście niezależnie od tego, czy mówimy o BDSM „prawdziwym” czy „waniliowym” nic nie powinno dziać się bez jasnej zgody drugiej strony. Ograniczenie możliwości ruchów, charakterystyczne dla używania kajdanek erotycznych, zostawia też osobie skutej pewien niedosyt. Nie może ona dotknąć osoby partnerującej, chociaż jest ona bardzo blisko. Takie napięcie bardzo interesująco działa na zmysły i powoduje, że pożądanie jest jeszcze mocniejsze i bardziej intensywne.

Jak używać kajdanek erotycznych?

Wielką zaletą kajdanek jest to, że są one akcesorium bardzo prostym w obsłudze, jednocześnie oferującym duże możliwości. Skuć ręce kajdankami można w wielu pozycjach, siedzących czy leżących. Osoby bardziej zaawansowane bez problemu znajdą takie pozycje, które bardzo mocno ograniczają możliwość ruchu czy połączą kajdanki z obrożą, łańcuszkami na sutki, pejczem, opaską czy kapturem. Ale większość par wykorzysta kajdanki po prostu do przykucia do ramy łóżka albo do skucia rąk z przodu. Takie użycie pozwala nie tylko na dominację, ale też na niemalże normalne uprawianie seksu, pieszczoty, grę wstępną.
Kajdanki erotyczne mają zazwyczaj dwie formy. Jednak jest bardzo klasyczna, podobna do kajdanek policyjnych. Jednak modeli z metalu nie polecamy początkującym – ewentualnie kajdanki z futerkiem, bo nie obcierają nadgarstków. Druga forma jest dużo bardziej użyteczna – są to kajdanki mające postać opasek na nadgarstki, połączonych ze sobą łańcuszkiem. Wykonane ze skóry, sztucznej czy prawdziwej, nie tylko wyglądają ekscytująco, ale też pozwalają na bezpieczne dla ciała używanie i realizację wielu fantazji erotycznych.